środa, 1 lutego

iPad Pro 13-calowy

Koncepcją 13-calowego „iPada Pro” działającego na pełnej wersji OS X została zaprezentowana przez włoską firmę konsultingową SET Solution. IPad przedstawiony na filmie ma duży współczynnik kształtu o bardzo cienkich ramkach i pokazuje uruchomiony na nim system OS X Mountain Lion z przyciskami dotykowymi. Film pokazuje również możliwość łatwego podłączenia do iPada bezprzewodowej klawiatury Apple oraz Magic Mouse, umożliwiając mu pracę w środowisku podobnym do tradycyjnego komputera. 

Możliwość połączenia systemów Apple OS X i iOS w jedną, zunifikowaną platformę jest od niedawna popularnym tematem do dyskusji, po tym jak oba zaczynają dzielić się miedzy sobą podobnymi możliwościami. Jednak rozmowa z kierownictwem Apple, Philem Schillerem i Craigiem Federighi w Macworld w zeszłym miesiącu ujawniła, że firma nie widzi celu w połączeniu systemów iOS i OS X mówiąc, że wysiłek ten będzie „stratą energii” a następnie dodając, że Apple koncentruje się na budowaniu najlepszych produktów dla wyjątkowych celów.

Ogólnie rzecz biorąc uważam, że jest mało prawdopodobne, że Apple zadebiutuje tabletem z pełną wersją systemu OS X tak jak widać na tym filmie. Jednak ostatnie doniesienia coraz częściej wspominają, że Apple wyda 12,9-calowego iPada działającego na nowej generacji systemu iOS. Prognozowany czas premiery to koniec tego roku lub początek przyszłego roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx