piątek, 19 lipca

Choć WWDC i kolejne wersje systemów operacyjnych Apple są jeszcze daleko, ale już teraz niektórzy stawiają na to, jak nowy iOS i macOS powinny wyglądać w przyszłości. Ta szczególna koncepcja stworzona przez projektanta Kamera Avdana jest wizją tego, jak wyglądałby przeprojektowany macOS 11, gdyby pod pewnymi względami był bardziej podobny do iPada.

W koncepcji widzimy, że ikony i inne elementy systemu zostały przeprojektowane, aby były bardziej płaskie, tak jak na urządzeniach z iOS. Pierwszą rzeczą, którą widzimy, jest nowa metoda przeciągania i upuszczania, inspirowana gestami na iPadzie. Przeciągając i przytrzymując dokument, możesz szybko upuścić go w jednej z aplikacji otwartych w tle.

Użytkownicy mogliby dodawać niektóre widżety na pulpicie komputera Mac, takie jak wydarzenia kalendarza i pogoda, tak jak na ekranie głównym iPada z iPadOS. Widzimy także nowe Preferencje Systemowe, które są najbardziej podobne do aplikacji Ustawienia iPada, z menu po lewej stronie okna.

Istnieją również inne poprawione detale, takie jak prawdziwie czarny tryb ciemny, przeprojektowany Mission Control, interfejs z Face ID dla nowych komputerów Mac, lepszy proces parowania z AirPods, nowy gest natychmiastowego udostępniania plików w AirDrop i sugestie Siri w Spotlight.

Możecie obejrzeć pełną koncepcję na filmie poniżej:

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx