wtorek, 18 czerwca

Apple I był pierwszym komputerem zbudowanym przez Steve’a Wozniaka i Steve’a Jobs’a w 1976 roku. Powstało ich zaledwie 200 sztuk, a sprzedano je wtedy dokładnie za 666,66 dolarów. Jeśli znajdzie się jeszcze posiadacz któregoś z nich to można go uznać za posiadacza małej fortuny.

Komputer Apple I ma zostać sprzedany na serwisie aukcyjnym Christie’s w dniu 9 października. Mimo, że komputer nie działa ponieważ brakuje mu wymaganego DRAM, właściciel urządzenia może uzyskać za niego aż 126 000 dolarów.

Co sprawia, że Apple I jest tak specjalny? Oprócz tego, że jest to pierwszy komputer Apple to, Steve Wozniak zbudował każdy jego obwód ręcznie i do tej pory pozostało już tylko 50 takich urządzeń na świecie. Tylko 6 z tych istniejących maszyn rzeczywiście działa, a jeden został właśnie sprzedany na aukcji w czerwcu za 374 000 dolarów.

Ten szczególny Apple I jest sprzedawany przez byłego pracownika Apple, Joe’a Copson’a, który próbował sprzedać go w zeszłym roku na eBay’u za 179 000 dolarów, ale nie znalazł nabywcy. Dom aukcyjny Christie’a przewiduje cenę sprzedaży w zakresie od 79 000 do 126 000 dolarów.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx