poniedziałek, 15 sierpnia

Według informacji serwisu Cashless.pl w grudniu działające w Polsce banki otrzymały od Apple propozycję udostępnienia swoim klientom Apple Pay. Część instytucji odrzuciła propozycję, ale pięć zdecydowało się podjąć rozmowy. Wśród nich znajdują się m.in. Alior, BZ WBK i mBank.

Przedstawiciele banków nie skomentowali tych informacji, bo jak informuje serwis, podpisali zobowiązania o poufności obarczone wysokimi karami finansowymi za ich niedotrzymanie. Teraz na drodze startu Apple Pay w Polsce ma stać już tylko kwestia ustalenia warunków, czyli prowizji jaką banki miałyby odprowadzać do Apple z tytułu transakcji mobilnych wykonywanych przez klientów tych banków i użytkowników smartfonów iPhone.

Banki które otrzymały od Apple propozycję udostępnienia nowych płatności, muszą teraz wynegocjować warunki finansowe współpracy. Jeżeli to się uda, realnym terminem wdrożenia Apple Pay w Polsce ma być II kw. przyszłego roku, ale niewykluczone, że będzie to nawet I kw. 2018 r. Czy tak się stanie przekonamy się już wkrótce.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rzuf
rzuf
4 lat temu

W mojej firmie na automatach z kawą i batonami etc. już od ponad miesiąca są naklejki z logiem Apple Pay.

Eloelo230
Eloelo230
4 lat temu

A co jeśli Np mam uszkodzony lub wymieniony przycisk home ? Czy da się nadal płacić( z uszkodzonym home ) ?

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx