środa, 29 czerwca

21,5 iMac retina code

Najnowsza wersja beta wydanego deweloperom systemu OS X El Capitan wydana we wtorek, zawiera kod, który może wskazywać na kilka nadchodzących aktualizacji produktów firmy Apple. Udostępniony przez 9to5Mac kod odwołuje się do wyświetlacza Retina o rozdzielczości 4096 x 2304, potencjalnie odnosząc się do przyszłych 21,5-calowych iMac’ów Retina o rozdzielczości 4K.

Jest też wzmianka o Intel Iris Pro Graphics 6200, chipsecie graficznym, który towarzyszy najnowszej linii procesorów Intel Broadwell. Intel Iris Pro Graphics 6200 i procesor Broadwell/Skylake potencjalnie może być przeznaczony do 21,5 calowych iMaców Retina, ale nadaje się również do licznych notebooków. Jest ponadto wzmianka o grafice AMD Radeon M380 – M395X, która może być zastosowana w najwyższych modelach iMaca.

Apple zaktualizował swojego 27-calowego iMaca o rozdzielczości 5K Retina, ale 21,5-calowy iMac jak dotąd pozostał nietknięty ponieważ Apple musiał czekać na odpowiednie chipy do tych urządzeń. Plany Apple związane z 21,5-calowym iMacu pozostają niejasne, zwłaszcza po tym jak Intel wydał tylko dwa chipy Broadwell i nie planuje wypuścić dodatkowych dla komputerów stacjonarnych. Z tego powodu aktualizacja 21,5-calowego iMaca Retina może być nadal odciągnięta o kilka miesięcy.

applebluetoothremote-800x350

Poza wskazaniem na potencjalną aktualizację 21,5-calowego iMaca, kod w najnowszej wersji beta El Capitan wskazuje również na przebudowanego pilota Remote z trackpadem multi-touch, który obsługuje przewijanie, dedykowany układ Bluetooth i dźwięk, potencjalnie do poleceń Siri. Szczegóły tego pilota, który będzie prawdopodobnie towarzyszył nadchodzącemu zestawowi Apple TV zostały po raz pierwszy zauważone się w maju.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx