wtorek, 23 kwietnia

Zaprezentowane wczoraj nowe modele MacBooków Pro są wyposażone w przeprojektowaną klawiaturę o całkowicie czarnym wyglądzie, rząd pełnowymiarowych klawiszy funkcyjnych oraz pierścień Touch ID, który zapewnia bardziej wyczuwalne wrażenia podczas odblokowywania Maca palcem.

Klawisze funkcyjne zawierają nowe skróty do funkcji Spotlight, Siri, Dyktowanie i trybu Nie przeszkadzać, oprócz zwykłych skrótów do regulacji jasnością wyświetlacza, odtwarzaniem multimediów, głośnością i innych. Te klawisze zastąpiły pasek dotykowy Touch Bar, który został usunięty we wszystkich nowych 14-calowych i 16-calowych modelach MacBooka Pro pięć lat po jego wprowadzeniu.

klawiatura-mac-book-pro-2021

Apple nie skomentował powodu usunięcia paska dotykowego, ale podczas konferencji „Unleashed” firma powiedziała, że powrót fizycznych klawiszy funkcyjnych przywraca „znajome, dotykowe reakcje klawiszy mechanicznych, które uwielbiają profesjonalni użytkownicy”.

Klawiatura jest teraz otoczona czarną wstawką z anodyzowanego aluminium i moim zdaniem wygląda trochę tak, jak klawiatura zewnętrzna wstawiona w aluminiową obudowę. Ale może się czepiam.

Podczas gdy niektórzy użytkownicy są rozczarowani, że Apple usunął Touch Bar, nowy MacBook Pro prawdopodobnie będzie atrakcyjnym wyborem biorąc pod uwagę nie tylko fizyczne klawisze funkcyjne, ale także powrót dodatkowych portów, takich jak port HDMI, gniazdo kart SD i MagSafe. Nowe 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro są również wyposażone w układy Apple M1 Pro i M1 Max nowej generacji, wyświetlacze mini-LED z adaptacyjną częstotliwością odświeżania ProMotion do 120 Hz i nie tylko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx