czwartek, 18 lipca

klawiatura iPad iOS 9

Deweloper iOS, Steven Troughton-Smith odkrył, że nowa klawiatura iPada w iOS 9 beta umożliwia skalowanie do większego rozmiaru z przegrupowanymi klawiszami dostarczając dalszych dowodów, że Apple może planować wypuścić w niedalekiej przyszłości prawdopodobnego 12,9-calowego „iPada Pro”.

W większej rozdzielczości, klawiatura dodaje piąty rząd klawiszy, a także kartę klawiszy Caps Lock po lewej stronie. Ten układ jest bardziej podobny do klawiatury sprzętowej w tradycyjnych urządzeniach.

Druga klawiatura zyskała także nowy rząd symboli i ma wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić wszystkie symbole i znaki po jednej stronie, potencjalnie eliminując potrzebę trzeciorzędowej klawiatury do której normalnie dostęp uzyskujemy przez wybranie przycisku „# + =”  po lewej lub prawej stronie.

Zrzut ekranu 2015-06-15 o 22.19.48

Zrzut ekranu 2015-06-15 o 22.19.25

Nowe funkcje takie jak Slide Over, Split View i Obraz w Obrazie zawarte w iOS 9 oferowane w iPadzie Air 2 sugerują, że Apple może pracować na większym iPadem, a nowy tryb wielozadaniowości na podzielonym ekranie byłby idealny dla większego ekranu i może działać na tablecie ze zwiększoną mocą przetwarzania.

Tak zwany „iPad Pro” ma podobno posiadać 12,9-calowy wyświetlacz z podwyższoną czułością na dotyk, wbudowany chip NFC, Touch Force, port USB-C i ewentualnie rysik Bluetooth. Tablet może mieć również procesor A9 z 2 GB pamięci RAM i Touch ID.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx