Według analityków JPMorgan, pierwszy składany iPhone zadebiutuje we wrześniu 2026 roku jako część serii iPhone 18. W najnowszej notatce dla inwestorów bank potwierdził krążące od miesięcy informacje, że Apple planuje wejście na rynek składanych smartfonów już w przyszłym roku.

Z przecieków wynika, że linia iPhone 17 nie przyniesie przełomowych zmian, co może skupić uwagę inwestorów i klientów na premierze zaplanowanej na 2026 rok. JPMorgan szacuje, że składany iPhone będzie kosztował 1 999 dolarów i stworzy dla Apple rynek wart 65 miliardów dolarów, przynosząc firmie wyraźny wzrost zysków w średnim terminie.

Bank prognozuje, że sprzedaż składanego iPhone’a osiągnie około 45 milionów sztuk do 2028 roku, zaczynając od „niskich kilkunastu milionów” egzemplarzy już w 2027 roku. Dla porównania, globalna sprzedaż składanych smartfonów w 2025 roku ma wynieść około 19 milionów sztuk — co oznacza, że wpływ Apple na ten segment może być ogromny.

Pierwszy składany iPhone ma być urządzeniem z wewnętrznie składanym ekranem typu „książka” o przekątnej 7,8 cala, praktycznie bez widocznego zagięcia. Zewnętrzny wyświetlacz ma mieć 5,5 cala, a obudowa zostanie wykonana z tytanu. Zawias urządzenia ma być wykonany z Liquid Metal, co zapewni wytrzymałość i płynność działania. Smartfon ma być wyposażony w dwa aparaty z tyłu oraz czytnik linii papilarnych Touch ID zamiast rozpoznawania twarzy Face ID.

Jeśli informacje się potwierdzą, Apple zadebiutuje na rynku składanych telefonów z kilkuletnim opóźnieniem względem konkurencji, ale jak pokazuje historia firmy — może to być świadoma strategia, by wejść na rynek z dojrzałym, dopracowanym produktem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o

0 Komentarze
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
Exit mobile version