środa, 19 czerwca

Firma Apple ogłosiła dzisiaj, że John Browett dołączy do spółki jako starszy wiceprezes ds. handlu detalicznego. Browett będzie odpowiadał bezpośrednio przed dyrektorem generalnym Apple Timem Cookiem. Od 2007 roku John Browett pełnił funkcję dyrektora generalnego w europejskiej firmie technologicznej Dixons Retail. Począwszy od kwietnia będzie on odpowiedzialny za strategię sprzedażową Apple oraz kontynuację ekspansji sklepów detalicznych Apple na całym świecie.

„Istotą naszych sklepów detalicznych jest doskonała obsługa klientów, a John podziela te przekonania, jak nikt inny,“ powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „Jesteśmy podekscytowani, że dołączy on do naszego zespołu i wniesie swoje niewiarygodne doświadczenie w handlu detalicznym do Apple.“

Przed podjęciem pracy w Dixons Retail, Browett pełnił wiele funkcji wykonawczych w Tesco plc, w tym funkcję dyrektora generalnego Tesco.com. Wcześniej doradzał klientom z branży handlu detalicznego i dóbr konsumenckich pracując w Boston Consulting Group. Browett posiada tytuł magistra nauk przyrodniczych Uniwerstytetu Cambridge i MBA Wharton Business School.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx