sobota, 2 lipca

Jawbone Up to bardzo ciekawe połączenie interaktywnej bransoletki z odpowiednim oprogramowaniem, umożliwiającym jej łączność z iPhonem. Dotychczas Jawbone nie ujawnił zbyt wiele na temat swojego nowego produktu, jednak serwis 9to5Mac uzyskał kilka dokładniejszych informacji na jej temat.

Podstawą Jawbone Up jest specjalna bransoletka – wbudowane w niej czujniki cały czas zbierają dane na temat trybu życia jej nosiciela, po czym są one wysyłane za pośrednictwem Bluetooth do iPhone’a (bądź smartfona innej marki). W połączeniu z dedykowaną aplikacją daje to możliwość:

  • śledzenia kroków użytkownika, przebytej odległości, tempa, poziomu intensywności ruchu i spalonych kalorii w ciągu dnia
  • zliczenia czasu „aktywnego” i „nieaktywnego”;
  • funkcja „move” przypominająca użytkownikowi za pomocą wibracji bransoletki o ćwiczeniach fizycznych;
  • śledzenie snu użytkownika – pozwala to na określenie czasu przespanego, czasu, który był potrzebny do zaśnięcia, liczby obudzeń oraz zbadanie cyklu spania i określenie ogólnej „jakości snu”.


Na tym funkcje Jawbone Up się nie kończą. Dedykowana aplikacja posiada zupełnie osobny tryb poświęcony jedzeniu. Funkcja „Eat” ma po pewnym czasie używania „nauczyć się” jakie jedzenie jest dobre dla użytkownika, poprzez odpowiednie ułożenie diety. System ma śledzić wszystkie spożyte posiłki i sprawdzać jak użytkownik reaguje na poszczególne dania – ostatecznie ma to pozwolić na „polepszenie osobistego metabolizmu”.

Bardzo ciekawą funkcją Jawbone Up jest bezgłośny budzik – użytkownik jest budzony za pomocą wibracji bransoletki. Co więcej, Jawbone podaje, że system jest w stanie określić kiedy jest najlepszy moment na obudzenie (dzięki wspomnianemu śledzeniu cyklu snu).

Nie można odmówić firmie Jawbone tego, że zamysł kryjący się za Up jest szalenie intrygujący. Kilka z jego funkcji (szczególnie te związane z jedzeniem) co prawda sprawiają wrażenie trochę naciąganych, przynajmniej na pierwszy rzut oka, jednak z ostatecznymi osądami trzeba poczekać do premiery systemu. Ta zaś ma nastąpić 25 września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paula
Paula
10 lat temu

Pomysł ze śledzeniem snu bardzo przypadł mi do gustu, chętnie bym przetestowała jakość swojego snu 😉

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx