poniedziałek, 15 lipca

Przywitaj się z Voice Actions. Odpowie Wam „hello”. Voice Actions jest podstawową alternatywą Siri, dostępną teraz w App Store.

Dla tych, którzy zazdroszczą posiadaczom iPhone’a 4S, pozwala na kontrolę starszych iPhone’ów, iPod’ów Touch i iPad’ów przy użyciu poleceń głosowych (do działania potrzeba iOS w wersji minimum 3.0).

Cóż, aplikacja nie jest doskonała i nie posiada zbyt wielu możliwości. W przeciwieństwie do Siri, nie ma możliwości przewijania ostatnich działań i zapytań. W rzeczywistości jest bardzo uboga wizualnie. Nie wszystkie jej funkcje wydają się działać zbyt dobrze – nie mogliśmy wyszukać zdjęć o które poprosiliśmy. Aplikacja rozumie o co ją poprosiliśmy, ale utknęła, próbując nam to znaleźć.

Rozpoznawanie mowy zadziałało o wiele lepiej niż się spodziewaliśmy. Voice Actions zrozumiał prawie wszystko co powiedzieliśmy, i zachowywał się praktycznie tak jak oczekiwaliśmy. Był w stanie otworzyć nową wiadomość SMS i e-mail do właściwego kontaktu, choć nie był w stanie napisać treści podyktowanej wiadomości. Powiedział nam czas w zagranicznych miastach, prognozę pogody, określił pisownię słów i wyszukał proste fakty w internecie.

I wiecie co – Voice Actions ma poczucie humoru, podobnie jak Siri. Zapytaliśmy: „Czy kochasz Mnie?”, a ona odpowiada: „Kocham wszystkich, szczególnie Ciebie.”

Zapytaliśmy: „Co masz na sobie?”, a ona odpowiadziała: „białą szatę”.

Zapytaliśmy czy może otworzyć drzwi i oczywiście odpowiadź brzmiała „Przykro mi, nie mogę tego zrobić.”

Program rozpoznaje niestety tylko język angielski. Na język polski nie możemy liczyć nawet w przyszłości.

Voice Actions dostępny jest za 3,99 EUR i dla zainteresowanych wydaje nam się, że warto spróbować. Nie oczekujcie jednak cudów. Nie należy oczekiwać Siri. Ale jeśli chcecie głosowo ustawić sobie przypomnienia i robić inne podstawowe zadania, pobranie tej aplikacji jest dużo tańsze niż zakup nowego iPhone’a 4S.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx