wtorek, 27 lutego

Wraz z wypuszczeniem przeglądarki Google Chrome na system iOS zaczęto mówić, że jednym z jej największych wad będzie niemożliwość ustawienia jej jako przeglądarki domyślnej. Oczywiście oficjalnie. Bo oto dla posiadaczy jailbreak’a na swoich urządzeniach zaistniała możliwość by wprowadzić taką opcję. A jak? Zobaczcie.

BrowserChooser jest dodatkiem dostępnym w Cydii, który pozwoli Ci ustawić Google Chrome na iOS jako domyślną przeglądarkę internetową na Twoim iPhone’ie, iPadzie lub iPodzie touch.

Oto jak zainstalować BrowserChooser:

Uruchom Cydię

Dotknij „Sources”

Dotknij „Edit”

Dotknij „Add”

W polu adresu wpisz adres repozytorium rpetri.ch/repo

Dotknij „Add Source”

Dotknij „Return to Cydia”

Dotknij”done”

Dotknij właśnie dodane repozytorium, aby zobaczyć BrowserChooser na liście aplikacji

Dotknij BrowserChooser aby go zainstalować

 Dotknij Respring po zakończeniu instalacji

Teraz pozostaje tylko wejść w Ustawienia. Wyszukać w rozszerzeniach BrowserChooser, które da Ci teraz do wyboru dwie przeglądarki. Po wybraniu Chrome każdy link będzie otwierał się właśnie w tej przeglądarce. Jeśli jednak chcielibyście powrócić do Safari zawsze można wrócić do Ustawień i zmienić z powrotem na Safari.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
11 lat temu

Niedawno zrobiłem krótki test webkitowych przeglądarek pod iOS (poza Safari, które mając Nitro jest poza zasięgiem) za pomocą BrowserMark i oto wyniki:
Maxthon – 44403
QQBrowser HD – 44361
Dolphin HD – 44119
Chrome – 36911
Wszystkie uruchamiane osobno, bez otwartych kart. Jak widać Chrome jest najwolniejszy, synchronizowanie kart ma też Maxthon, ale widzę że marka Google robi swoje, bo wszyscy się nim podniecają.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx