sobota, 22 czerwca

Od czasu do czasu, operator sieci telefonii komórkowej lub Apple może wydać aktualizację ustawień operatora do iPhone’a lub iPada Cellular. Aktualizacje te są zwykle bardzo małe i dokonują korekt i poprawek w ustawieniach związanych z operatorem, na przykład ustawień sieci, połączeń, sieci komórkowej danych, wiadomości, hotspotu osobistego i poczty głosowej. Chociaż pojawiają się one zazwyczaj jako powiadomienia push, można ich dostępność sprawdzić w każdej chwili na własną rękę.

Aktualizacje są zazwyczaj bardzo małe i szybkie w instalacji. Działają tak samo na każdym urządzeniu wyposażonym w system iOS, czy to iPhone czy iPad:

  1. Otwórz „Ustawienia” i przejść do zakładki „Ogólne”
  2. Kliknij w „To urządzenie” i poczekać chwilę na tak wyświetlonym ekranie. Jeśli aktualizacja jest dostępna pojawi się okienko, które mówi „Ustawienia ustawień operatora: Dostępne są nowe ustawienia. Chcesz je uaktualnić? ” z odpowiedziami „Nie teraz” i „Uaktualnij”. Oczywiście wybieramy opcję „Uaktualnij” aby zainstalować aktualizację ustawień operatora.

Screenshot1

Choć aktualizacje operatorów są często są wypuszczane wraz z aktualizacjami iOS, to może jeśli od długiego czasu nie pojawiła się taka warto sprawdzić ręcznie i zobaczyć, czy nie jest dostępna. Czasami takie aktualizacje mogą dodawać nawet nowe funkcje do iPhone’a, na przykład zmianę ustawień z trybu LTE na 3G czy nawet 2G. Taką poprawkę wprowadził jakiś czas temu Plus i Play.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
brehtacz
brehtacz
9 lat temu

Aktualizacja ustawień operatora … może i Play wypuścił kiedyś aktualizację lecz na chwilę obecną dostępne jest jedynie przełączanie LTE/3G.

Plus miał wybór od samego początku.

Polecam sprawdzić wpierw zanim popełni się takiego „newsa”.

sadd
sadd
9 lat temu

Zrozumcie to do cholery, że przełącznik z LTE na 3G lub 2G jest tylko u operatorów niecertyfikowanych, jakim np. jest Plus. W sieciach z certyfikatem, tj. Orange, T-Mobile, PLAY będzie tylko LTE/3G. Amen.

Fabian
Fabian
9 lat temu

Przecież ta strona służy tylko do pozycjonowania sklepu 😀

4
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx