czwartek, 28 września

Apple stał się najcenniejszą firmą na świecie między innymi dzięki niesamowitemu sukcesowi iPhone’a. Od jego premiery w 2007 roku sprzedano już ponad pół miliarda iPhone’ów. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak mógłby wyglądać ten smartfon gdyby Apple zechciał go wypuścić w 1984 roku?

Pierre Cerveau wyobraził sobie flagowy produkt firmy Apple nazywając go “Macintosh Phone” i czerpiąc inspirację z jednego z innych produktów firmy Apple z tamtych czasów – komputera Macintosh 512K.

Telefon Macintosh wyposażony jest w hybrydowy obrotowo-klikalne koło, które mogą być używane do wybierania numerów lub przewijanie opcji menu na maleńkim ekranie CRT. Aby szybko przełączyć się między trybem wybierania i przewijania, użytkownik po prostu przesuwa palcem przełącznik w górę lub w dół. Tylna powłoka telefonu jest niemal identycznie naśladuje tylne otwory wentylacyjne oryginalnego komputera Macintosh, jedynie liczba portów jest ograniczona do jednego gigantycznego portu dziewięcio-pinowego.

Zobaczcie sami poniżej…

231308

231311

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx