poniedziałek, 25 stycznia

Dwa z czterech modeli iPhone’a 13, które mają zostać wprowadzone na rynek w przyszłym roku (prawdopodobnie modele Pro), będą używać wyświetlaczy OLED z technologią LTPO o niskim poborze mocy, torując drogę dla częstotliwości odświeżania 120 Hz, podaje koreański portal The Elec.

Raport twierdzi, że Samsung i LG pozostaną głównymi dostawcami wyświetlaczy OLED Apple, które mają być używane w całej linii iPhone’a 13, a chiński producent BOE również zamierza zdobyć niektóre zamówienia. Wyświetlacze są uważane za „bardziej zaawansowane technologicznie” w produkcji w porównaniu do wyświetlaczy używanych w modelach iPhone’a 12.

Technologia LTPO spowodowałaby bardziej energooszczędną płytę montażową, która jest odpowiedzialna za włączanie i wyłączanie poszczególnych pikseli na wyświetlaczu. To z kolei może pozwolić na częstotliwość odświeżania 120 Hz w celu bardziej płynnego przewijania i płynniejszego ruchu bez zbytniego obniżania żywotności baterii. Podobnie jak w przypadku ostatnich modeli Apple Watch, LTPO może również umożliwić modelom iPhone’a 13 posiadanie zawsze aktywnego wyświetlacza i przyczynić się do dłuższej żywotności baterii.

Chociaż niektóre plotki sugerowały, że już modele iPhone’a 12 Pro będą obsługiwać częstotliwość odświeżania 120 Hz, analityk branży wyświetlaczy Ross Young słusznie stwierdził inaczej, zauważając, że funkcja zostanie dodana wraz z LTPO w 2021 roku.

Modele iPada Pro obsługują częstotliwość odświeżania do 120 Hz od 2017 roku dzięki funkcji ProMotion, która automatycznie dostosowuje częstotliwość odświeżania w zależności od treści. Szeroka gama smartfonów z Androidem ma teraz również wyświetlacze 120 Hz. Jeśli ten raport okaże się prawdziwy, co najmniej kilka modeli iPhone’a wkrótce pójdzie w ich ślady.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x