sobota, 28 stycznia

Zaraz po północy rozpoczęła się oficjalna sprzedaż w Polsce nowych telefonów Apple iPhone XS i iPhone XS Max, oraz nowej generacji zegarków Apple Watch Series 4. Tym razem polska premiera nastąpiła zaledwie tydzień po amerykańskiej. 

W wielu miastach odbyły się nocne eventy, które miały na celu przyciągnąć najbardziej niecierpliwych fanów nowych telefonów i zegarków. iSpot organizował nocną sprzedaż w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Ja tradycyjnie udałem się zobaczyć co będzie działo się w Warszawie. Ku mojemu zaskoczeniu zainteresowanie nowym modelem było naprawdę duże. Kolejka ustawiła się na długo przed otwarciem drzwi. Zaraz po północy pierwsi zainteresowani stanęli już przed kasą.

Jednocześnie z początkiem sprzedaży w sklepach stacjonarnych oficjalna sprzedaż iPhone’a XS rozpoczęła się w polskim sklepie internetowym Apple. Jak widać po czasach oczekiwania na stronie największym zainteresowaniem cieszy się nowy, złoty kolor w najniższej pojemności 64GB. Na model ten musimy obecnie poczekać 1-2 tygodnie. Podobna sytuacja jest z kolorem gwiezdnej szarości. Najszybciej dostaniemy iPhone XS w kolorze srebrnym, bo za 1-3 dni robocze. Szybciej dostaniemy oczywiście modele o większych pojemnościach i tu praktycznie każdy kolor jest dostępny za 1-3 dni robocze.

Podobnie wygląda sytuacja z większym modelem iPhone XS Max. Na model o najniższej pojemności czyli 64GB musimy poczekać do 2 tygodni. Modele z większą pamięcią są dostępne znacznie szybciej.

Nieco gorzej wygląda sytuacja z dostępnością nowych zegarków Apple Watch Series 4. W sklepach stacjonarnych dostępne modele rozeszły się praktycznie momentalnie, a i sklep internetowy Apple każe sobie na nie nieco poczekać. Niemal na wszystkie modele 44 mm musimy czekać 3-4 tygodnie. Lepiej wygląda sytuacja z mniejszymi modelami. Tam czas jest krótszy.

Prawdopodobnie wraz z nasyceniem rynku czas oczekiwania się poprawi. Do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx