środa, 24 lipca

Nowy flagowy telefon firmy Apple, iPhone X, został okrzyknięty jednym z najlepszych wynalazków roku 2017, według nowej listy 25 najlepszych wynalazków roku opublikowanej dziś rano przez magazyn TIME.

Smartfon, który pojawił się 3 listopada, zawiera jedne z najbardziej radykalnych zmian wprowadzonych przez firmę Apple do iPhone’a od pierwszej wersji urządzenia wprowadzonego na rynek w 2007 roku. Usuwa przycisk Home, zawiera całkowicie nowy interfejs użytkownika, który obejmuje nowe gesty, przynosi imponującą nową technologię kamer i wprowadza uwierzytelnianie biometryczne następnej generacji w postaci Face ID.

Szef designu Apple, Jony Ive powiedział, że Apple „patrzył w przyszłość” decydując się na usunięcie przycisku Home, oraz że trzymanie się cech, nawet tych, które były skuteczne, „jest ścieżką prowadzącą do niepowodzenia”. Jeśli chodzi o koszty, Ive twierdzi, że zapakowanie tych funkcji i imponującą moc obliczeniową w iPhone’a X ma „konsekwencje finansowe”.

Dan Riccio, starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii sprzętowej powiedział, że iPhone X to „coś, co naprawdę chcieli zrobić od pierwszego dnia”.

W oparciu o prognozy popytu, iPhone X jest hitem wśród konsumentów. Otrzymuje w dużej mierze pozytywne recenzje i pomimo pewnych błędów i niewielką liczbą problemów jego premiera okazała się sukcesem.

IPhone X to tylko jeden z 25 produktów, które zostały uznane za najlepsze wynalazki roku. Inne produkty, które zostały wyróżnione przez TIME, to robot Jibo, lody niskokaloryczne Halo Top, podgrzewany kubek Ember, który utrzymuje ciepłą kawę, wielokierunkowa winda, buty Adidas wykonane w technologii 3D Printing Adidas, samochód Tesla model 3, DJI Spark, Nintendo Switch i tegoroczny hit czyli spinner.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx