piątek, 29 września

Choć Apple nie wspomniał tego podczas wczorajszej konferencji, zarówno iPhone X jak i iPhone 8 posiadają zdolność szybkiego ładowania, co oznacza, że oba urządzenia mogą być naładowane do 50 procent baterii w ciągu 30 minut.

Niestety, funkcja szybkiego ładowania nie jest dostępna przy użyciu standardowych akcesoriów, które są sprzedawane wraz z dwoma urządzeniami. Aby naładować baterię w taki sposób iPhone X i iPhone 8 muszą być podłączone do adapterów zasilania USB 29W, 61W lub 87W firmy Apple, które są sprzedawane wraz z obecnymi modelami MacBooków i MacBooków Pro USB-C.

W najlepszej sytuacji są zatem użytkownicy takich komputerów, którzy mogą wykorzystać posiadaną ładowarkę do szybkiego naładowania nowych iPhone’ów. Oczywiście takie zasilacze są dostępne również osobno. Najtańszym zasilaczem USB-C jest wersja 29W dla MacBooka, w cenie 249 złotych. Zasilacz 61 W USB-C dla 13-calowego MacBooka Pro wynosi 349 złotych, a zasilacz 87W USB-C dla 15-calowego MacBooka Pro wynosi 399 złotych.

Aby móc korzystać z adaptera USB-C, potrzebny jest także przewód ze złącza USB-C na Lightning. Apple wycenia je na 129 złotych za 1 metrowy kabel i 179 złotych za przewód o długości 2 metrów.

Oznacza to, że najtańsze rozwiązanie do szybkiego ładowania będzie kosztować właścicieli iPhone’ów dodatkowe 378 złotych.

Obydwa urządzenia obsługują również bezprzewodowe ładowanie za pomocą kompatybilnych z Qi komponentów do ładowania bezprzewodowego. Lista produktów dla bezprzewodowego ładowania firm Belkin i Mophie informuje, że opcja szybkiego ładowania bezprzewodowego (7,5 W) zostanie uruchomiona dzięki aktualizacji, która pojawi się w tym roku, ale nie będzie odpowiadać prędkościom szybkiego ładowania dostępnego za pośrednictwem adapteru USB-C.

Jeśli chodzi o żywotność baterii, iPhone X oferuje dwie godziny dłuższą pracę na baterii w stosunku do telefonu iPhone 7, podczas gdy iPhone 8 i 8 Plus mają ten sam czas żywotności.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
6 lat temu

Pragnę zwrócić uwagę, że już iPhone 7 przy wykorzystaniu ładowarki 12W (od iPada) w ciągu 30min. potrafi naładować baterię od 0 do 46% (źródło: https://forums.whirlpool.net.au/archive/2603139), więc wynik 50% dla iPhone 8 na pewno nie będzie wymagał dużo mocniejszej ładowarki.

kw
kw
Reply to  Łukasz
6 lat temu

Na urządzeniach peryferyjnych też trzeba zarobić. Swojego iPSE nie zamierzam wymieniać do czasu pojawienia się podobnej wersji. Jak siądzie mi bateria, to wolę dokupić Mophie Juice Pack niż w ranach wymiany gwarancyjnej otrzymać refurba, który i tak ujawni swoje ukryte wady w ciągu kilku miesięcy. Jestem użytkownikiem iP od pobad 9 lat i do takich wniisków dochodzę.

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx