czwartek, 25 lipca

Touch Force iPhone 6S

Magazyn Time opublikował ranking 50 najbardziej wpływowych gadżetów wszechczasów, od aparatów i telewizorów do odtwarzaczy muzycznych, smartfonów i dronów.

Nic więc dziwnego, że iPhone firmy Apple zajął numer jeden wśród urządzeń najbardziej wpływowych na liście TIME, ponieważ „fundamentalnie zmienił nasz stosunek do informatyki i informacji”, spopularyzował aplikacje mobilne i miał znaczący wpływ na przyszłość wyglądu smartfona.

Apple było pierwszą firmą, która włożyła prawdziwie potężny komputer w kieszenie milionów, kiedy to wprowadziła iPhone’a w 2007 roku. (…) Urządzenie Apple zapoczątkowało nową erę płaskich, dotykowych telefonów z przyciskami, które pojawiają się na ekranie kiedy ich potrzebujesz, zastępując telefony z wysuwaną klawiaturą i statycznymi przyciskami.

Komputer Macintosh od Apple jest również dość wysoko w rankingu zajmując trzecie miejsce jako najbardziej wpływowych gadżet wyznaczający standardy „sposobu interakcji ludzi z komputerami.” IPod, prekursor iPhone’a i urządzenia, które inspirowane są linią produktów mobilnych Apple, zostały wymienione na dziewiątym miejscu wśród najbardziej wpływowych gadżetów.

Inne smartfony, które zajęły ważne miejsca na tej liście obejmują Motorolę Droid, która przyczyniła się w popularyzacji Androida, BlackBerry 6210, a także Nokia 3210, pierwszy telefon z wewnętrzną anteną i wbudowanymi grami.

Pełna lista, która obejmuje produkty takie jak Google Glass, Fitbit, Amazon Kindle, Oculus Rift, Sony Walkman i więcej, jest dostępna na stronie internetowej TIME.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx