sobota, 13 lipca

Według firmy badawczej Strategy Analytics, iPhone pozostaje najpopularniejszym smartfonem na świecie w ostatnim kwartale ze znaczną przewagą nad konkurencją.

IPhone 7 i iPhone 7 Plus były dwoma najbardziej popularnymi modelami, z odpowiednio 21,5 milionami i 17,4 milionami wysłanych urządzeń.

Chińska marka OPPO z flagowym smartphonem R9 uplasowała się na trzecim miejscu z około 8,9 milionami wysłanych urządzeń, podczas gdy Galaxy J3 i J5 firmy Samsung zamknęły pierwszą piątkę z szacunkowymi sprzedażami odpowiednio 6,1 milionów i 5 milionów sztuk. Inne marki połączono w szacunkowe 294,4 mln sprzedanych smartfonów.

Firma Apple poinformowała, że w zeszłym kwartale sprzedała 50,8 milionów iPhone’ów, ale nie sporządza zestawień sprzedaży w oparciu o konkretne modele.

Szacunki Strategy Analytics sugerują, że iPhone 7 i iPhone 7 Plus stanowiły w ubiegłym kwartale około 76,5 procenta sprzedaży smartfonów Apple, a pozostałe 23,5 procent sprzedaży pochodzi ze starszych modeli. Dane sugerują również podzielenie 55/45 procent sprzedaży odpowiednio na iPhone 7 i iPhone 7 Plus.

Pod koniec stycznia prezes Apple Tim Cook powiedział, że iPhone 7 Plus jest najpopularniejszym iPhone’em typu Plus, jaki firma Apple kiedykolwiek sprzedawała, przebijając zarówno iPhone’a 6S Plus, jak i iPhone’a 6 Plus. W zeszłym tygodniu dodał, że Apple znacznie nie docenił zapotrzebowania na telefon iPhone 7 Plus co spowodowało niedobór urządzenia przez kilka miesięcy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx