sobota, 19 września

iPhone 8 sprzedaje się tak jak wcześniejsze modele „S” wynika z najnowszych danych podanych przez  Consumer Intelligence Research Partners.

CIRP stwierdził, że iPhone 8 i 8 Plus stanowił 16% łącznej sprzedaży w USA w poprzednim kwartale kończącym się 1 października 2017 roku, gdzie iPhone 8 stanowił 6%, a iPhone 8 Plus 10% sprzedaży.

„Najnowsze modele iPhone’a, 8 i 8 Plus, stanowiły stosunkowo niewielki udział w całkowitej sprzedaży iPhone’a w USA” – powiedział Josh Lowitz, współzałożyciel CIRP. „To oczywiście ma sens, ponieważ były one dostępne tylko na kilka tygodni przed końcem kwartału. Z drugiej strony, w tym samym czasie w zeszłym roku, sprzedaż iPhone’a 7 i 7 Plus stanowiła razem 43% całkowitej sprzedaży. Dwa lata temu iPhone 6S i 6S Plus stanowił 24% sprzedaży. Trzy lata temu, iPhone 6 i 6 Plus stanowił 46% sprzedaży w ich pierwszym kwartale. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie i odbiorców to 8 i 8 Plus mają taki udział w całkowitej sprzedaży, który sprawia, że wyglądają jak model „S”, podczas gdy 7 i 7 Plus były bliżej bardzo dobrze przyjętego 6 i 6 Plus. Nie jest to zaskakujące, ponieważ ich wygląd pozostał niemal taki sam, a poprawiono jedynie jego komponenty wewnętrzne dodając udogodnienia w nowych funkcjonalnościach.”

 

„Wygląda na to, że kiedy Apple wypuści do sprzedaży iPhone X, zmieni on dynamikę rynku i prawdopodobnie spadnie wtedy popyt na iPhone’a 8 i 8 Plus”, dodał Mike Levin. „Jednak oba modele iPhone 7 i 7 Plus w obniżonych cenach oraz starsze modele iPhone’a nadal mają duży popyt. 7 i 7 Plus stanowił 58% sprzedaży w czwartym kwartale, znacznie wyższy niż 35% udział iPhone’a 6S i 6S Plus we wrześniu 2016 r. Mają one dokładnie taki sam udział jak iPhone 6 i 6 Plus we wrześniu 2015 r. Tak więc wygląda na to, że kupujący zamiast poczekać i kupić iPhone’a 8 kupili w tym kwartale istniejące modele lub postanowili poczekać na iPhone’a X, który ma się pojawić już niedługo.”

Apple rozpocznie przyjmowanie wstępnych zamówień na iPhone’a X już 27 października, aby wypuścić telefon do sprzedaży od 3 listopada. W kanale dystrybucji ma się pojawić około 2-3 milionów sztuk.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x