poniedziałek, 11 grudnia

Touch ID

IPhone 7 może ostatecznie nie posiadać fizycznego przycisku Home, a zamiast tego może otrzymać dotykowy „3D Touch” przycisk Home donosi Mac Otakara. Taki przycisk Home byłby wyrównany z korpusem iPhone’a i nie byłby faktycznie wciskany palcem tylko reagowałby na dotyk na nim umieszczony.

Zamiast faktycznego przyciśnięcia, taki dotykowy przycisk Home dawałby sprzężenie zwrotne, podobnie jak działa obecnie 3D Touch w iPhone’ie 6S i gładzik dotykowy w najnowszych MacBookach Apple. Poprzez dotyk użytkownik iPhone’a będzie czuć naciśnięcie przycisku chociaż faktycznej nie będzie go naciskał.

Raport Mac Otakara odnosi się do kwietniowych informacji o przycisku Home podanej przez Stormmedia i potwierdza ich prawdziwość, powołując się na źródła w łańcuchu dostaw i twierdząc, że istnieje „duże prawdopodobieństwo” na dokładność tych informacji. Słyszeliśmy o takim samym przycisku Home również od DigiTimes i analityków Cowen and Company. Choć żadne z tych źródeł nie mają udokumentowanej przeszłości związanej z wystarczająco dokładnymi informacjami by im bezkrytycznie wierzyć, to sam fakt o tym, że plotkę słyszeliśmy wiele razy sugeruje teraz, że może być w niej nieco prawdy.

Dotykowy przycisk Home w połączeniu z pogłoskami o lepszej wodoodporności i usunięciu gniazda słuchawkowego ma trochę sensu. Bez fizycznego przycisku liczba miejsc przez które mogłaby przedostać się woda do wewnętrznych części telefonu znacznie maleje, a tym samym także potencjalnie zwiększa niezawodność systemu identyfikacji dotykowej.

W oparciu o wycieki zdjęć części, usunięcie przycisku Home nie zmieni drastycznie wyglądu iPhone’a 7.

Gdyby Apple usunął przycisk fizyczny Home na rzecz jednego przycisku Home Force Touch lub 3D Touch w iPhone’ie 7, to firma będzie o krok bliżej do całkowitej eliminacji tego przycisku, który ma nastąpić w iPhone’ie w roku 2017.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil Witaszewski
Kamil Witaszewski
7 lat temu

iPhone 7 może faktycznie tak – bo on wyjdzie za rok 😉
Teraz pokażą iPhone 6SE 😀

Rumble
Rumble
7 lat temu

Tyle tych „innowacji” a siri nadal nie mówi po Polsku 😉

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx