sobota, 2 lipca

Miałem do tego tematu nie wracać i zamknąć go krótkim postem na Facebooku, który wrzuciłem kilka dni temu, ale niestety ilość wiadomości jakie dostaję od kilku dni skłoniła mnie do tego, żeby tematem zająć się szerzej.

„Witam, jeśli pod screenem tej wiadomości będzie 5k like i 5k komentarzy dostanę od Was iPhone’a 7 Plus? Podejmujecie wyzwanie”

Tego typu wiadomości od kilku dni zalewają moją FanPage’ową skrzynkę. Na początku myślałem, że to pojedynczy przypadek bo już kiedyś słyszałem o tego typu akcjach, które jednak upadły. Jednak nie. Liczba wiadomości o bardzo zbliżonej treści z każdym dniem narasta. Dziś dostałem ich conajmniej kilkadziesiąt, a może i więcej. W związku z tym, że aplikację Facebooka mam na telefonie niemal co kilka minut widzę, że pojawia się następna.

Aż wreszcie zacząłem zastanawiać się o co chodzi? Zapytałem nawet o to kilka osób, na co uzyskałem odpowiedź, że inni tak robią. Tylko po co? Dlaczego? Od kiedy to jakaś liczba lików przelicza się na telefon czy inne urządzenie? Od kiedy to za zebrane like’i powinno się coś dawać? Większość osób tłumaczy mi to reklamą jaką sobie zrobię. Ja jednak wciąż nie wiem co zdjęcie bezsensownej rozmowy ma zareklamować. Zareklamować że odpisuję? Przecież reklama ma na celu przedstawienie czegoś, czy to urządzenia, czy produktu czy ostatecznie jakiejś konkretnej treści. Co więcej, większość osób na pytanie gdzie umieszczą tą moją niby „reklamę” odpowiada, że na grupach i tu padają ich totalnie abstrakcyjne nazwy. Często to są zamknięte grupy zatem posty te nawet nie są widoczne publicznie. I to ma być ta reklama? Do kogo ja nią dotrę? Do kolejnych osób, które będą mnie przekonywać o wyzwaniu a nie potencjalnych czytelników zainteresowanych tematyką tej strony.

Widzę, że większość z tych piszących tego typu wiadomości to ludzie młodzi. Często nawet nie wiedzą gdzie piszą i po co. Wklejają tą samą treść na wszystkie możliwe strony totalnie nie interesując się ich tematyką. Proszą się o telefon Samsunga,(bo pewnie chwilę wcześniej tam pisały), głośnik firmy X pewnie z tego samego powodu. Nie ważne co, zależy im tylko na jednym…dostać coś ZA DARMO.

A niestety tak to nie działa. W życiu nie ma nic za darmo. Na wszystko trzeba sobie czymś zapracować. Nie wiem skąd te młode osoby czerpią wiedzę, że like=pieniądze. Fakt, żyjemy w czasach kiedy to niektórym udaje się osiągnąć sukces poprzez czy to prezentowanie mody jak nieliczne szafiarki, czy to przez nakręcanie zabawnych filmików jak Wardęga, ale i te osoby zapracowały na sukces coś robiąc. Bo te kliknięcia „Like” nie były wyżebrane tylko w ten czy inny sposób zapracowane.

Wiele osób argumentuje mi te wiadomości faktem, że ich na telefon czy na komputer Apple nie stać. Ja to rozumiem. Mnie też na wiele rzeczy nie stać, co nie znaczy, żebym miał się kogoś prosić abym dostał to za darmo. Staram się robić wszystko, żebym wcześniej czy później mógł sobie na to pozwolić. A pewnie i na niektóre rzeczy nigdy nie zapracuję. Ale taki life.

Dlatego też podsumowując temat chciałbym oficjalnie powiedzieć, że nie biorę udziału w żadnych wyzwaniach i mój portal nie będzie rozdawał ani iPhone’ów, ani MacBooków, ani Apple Watch. Po prostu. Bo like to nie waluta. Nie chcę blokować możliwości pisania do mnie wiadomości przez FanPage ponieważ wiele osób zwraca się do mnie z różnymi problemami, które staram się rozwiązywać. Po prostu darujcie sobie wyzwania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paula
Paula
5 lat temu

Cholera, w koncu ktos mądrze napisał! Mam całego facebooka zaspamowanego tymi screenami…

GeoRedfox
GeoRedfox
5 lat temu

Oby ta moda jak najszybciej minęła, bo i Facebook zawalony SS, jak i fp dostaja niepotrzebne wiadomości.

Patryk Samerdak
5 lat temu

Hahahaha… To jest jakiś sajgon! Serio… Przez chwilę się zastanawiałem czy Facebook nie stworzył z lajków jakiejś nowej krypto waluty. Cieszę się że rzeczowo i szczerze odpowiedziałeś co myślisz o tym całym bezsensie… Zabawa zabawą, ale na ładne oczy nikt chyba jeszcze iPhone nie dostał 😉

Tomasz Salich
Tomasz Salich
5 lat temu

Rak mózgu normalnie…

Marcin
Marcin
5 lat temu

Prawda jest taka, że od tego siedzenia na FB ludziom dramatycznie spadł poziom IQ. Wszyscy liczą, że jak zobaczą jakiś kretyński post, który należy „jedynie” polubić, udostępnić i skomentować w odpowiedni sposób – ktoś im da telefon, rower a nawet nowiutkie BMW. I to tylko dlatego, że – jak wieść głosi – „posiadają ryskę, która sprawia, że (nagle) nie nadają się do sprzedaży i ktoś może im to dać zupełnie za darmo… 🙂 Szkoda gadać niestety…

5
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx