czwartek, 18 sierpnia

Firma Apple ogłosiła dziś wyniki z pierwszego weekendu sprzedaży iPhone’a 5 zwieńczone ilością pięciu milionów sztuk, co jest wynikiem lepszym niż cztery miliony sprzedanych sztuk iPhone’a 4S w ciągu weekendu debiutu tego urządzenia w ubiegłym roku.

Liczba jest następstwem wcześniejszych zapowiedzi, że złożono ponad dwa miliony wstępnych zamówień na urządzenia w ciągu pierwszych 24 godzin dostępności. Firma Apple poinformowała również, że ponad 100 milionów urządzeń zostało zmodernizowanych do nowego systemu iOS 6.

„Popyt na iPhone’a 5 jest niesamowity i ciężko pracujemy, aby dostarczyć iPhone 5 w ręce każdego klienta, który złożył zamówienie tak szybko jak to możliwe”, powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „Mimo, że pierwsza dostawa została wysprzedana, sklepy nadal otrzymują regularnie dostawy iPhone’a 5, a klienci mogą nadal zamówić go online i otrzymać szacowany termin dostawy. Doceniamy cierpliwość wszystkich i ciężko pracujemy, aby wyprodukować wystarczającą ilość iPhone’a 5 dla każdego. „

Mimo wszystko, pięć milionów sprzedanych sztuk nowego iPhone’a 5 wydają się nie spełniają oczekiwań wielu analityków. Piper Jaffray, analityk Gene Munster przewidywał sprzedaż prawie dziesięciu milionów sztuk w pierwszym tygodniu sprzedaży szacując sześć milionów sprzedanych sztuk w najgorszym dla firmy scenariuszu.

IPhone 5 pojawił się w sprzedaży w dziewięciu krajach w ostatni piątek, a w 22 kolejnych krajach, w tym w Polsce pojawi się w ten piątek, 29 września.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx