wtorek, 28 listopada

Pomimo mniejszego wycięcia ekranie iPhone’a 13 nadal nie pokaże procentu baterii na pasku stanu do czego przyzwyczaiły nas starsze modele. Taki wniosek płynie z symulatora iPhone’a 13 osadzonego w Xcode.

Cała seria iPhone 13 ma mniejsze wycięcie pod system Face ID, co daje większą powierzchnię do wyświetlania treści. Chociaż można było mieć nadzieję, że mniejsze wycięcie umożliwi Apple pokazanie procentu baterii na pasku stanu, przynajmniej na razie tak nie jest.

Jak wspomniano na Twitterze, symulator Xcode 13 dla iPhone’a 13 Pro Max pokazuje pasek stanu bez procentu baterii, pomimo dużego miejsca na przesunięcie pasków sygnału i Wi-Fi w lewo. Podczas gdy symulator w finalnej wersji beta Xcode 13, wydanej po wczorajszej konferencji nie pokazuje procentu baterii, Apple może zaoferować go jako opcję w Ustawieniach.

Apple raczej nie umieści procentu baterii na pasku stanu bez możliwości wyłączenia go przez użytkownika. W przypadku starszych iPhone’ów, które nie mają wycięcia w ekranie, Apple dodał w ustawieniach opcję włączania lub wyłączania wartości procentowej i teoretycznie podobne rozwiązanie może być dostępne w iPhonie 13. Warto jednak zauważyć, że żadne ze zdjęć marketingowych iPhone’a 13 ani zaktualizowanych obrazków marketingowych iOS 15 nie przedstawia takiej możliwości.

Ostateczną odpowiedź na to pytanie poznamy na pewno w piątek 24 września, kiedy to pierwsze zamówione w przedsprzedaży urządzenia trafią do klientów. Jeśli to się nie zmieni to dalej pozostanie nam przeciągać w dół prawy róg ekranu aby podejrzeć ten procent.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx