niedziela, 19 maja

Nowa linia iPhone’ów 11 jest jak dotąd najszybsza wśród telefonów Apple. W sumie to nie dziwi skoro są najnowsze. Możecie więc pomyśleć, że nie będą miały problemu z pokonaniem jakiegokolwiek innego smartfona w rzeczywistych testach prędkości. Ale nie zawsze tak jest.

Nowy test dokonany między iPhone’em 11 Pro Max a Galaxy Note 11 pokazuje, że moc przetwarzania to nie wszystko. Linia iPhone’ów 11 ponownie przesuwa granice możliwości urządzeń mobilnych. Dzieje się tak dzięki nowemu układowi A13, który łączy najszybszy procesor i procesor graficzny, który Apple stworzył dla iPhone’a.

Ostatnie testy wskazują, że iPhone 11 jest królem w tych obszarach. Jego wyniki z łatwością pokonały największych rywali. Jednak rzeczywiste wyniki w rodzinnym życiu to inna historia.

PhoneBuff przetestował iPhone’a 11 Pro Max z flagowym telefonem Samsung Galaxy Note 10+ i uzyskał zaskakujące wyniki.

W teście wykorzystuje robota do otwarcia całej serii aplikacji – takich samych na obu urządzeniach – i wykonania wspólnego zadania. Po zakończeniu zadania aplikacja zostaje zamknięta, a kolejna otwarta. Test ma na celu symulację rzeczywistej wydajności wielozadaniowości i podkreśla dużą różnicę między najnowszymi urządzeniami Apple i Samsung.

Telefon Apple jest najszybszy w ładowaniu aplikacji i wykonywaniu każdego zadania za pierwszym razem. Ale Note 10 zaczyna wyprzedzać go na drugim okrążeniu.

Co się tam stało?

Zdolność iPhone’a 11 do szybkiego ładowania aplikacji po raz pierwszy pokazuje niesamowitą wydajność przetwarzania procesora A13 Bionic. Ale znowu, moc obliczeniowa to nie wszystko.

iPhone 11 Pro i Pro Max mają 4 GB pamięci RAM, a Note 10+ ma aż 12 GB. Oznacza to, że urządzenie Samsunga może przechowywać więcej aplikacji w tle po ich załadowaniu, podczas gdy iPhone musi je zamknąć i załadować od zera po raz drugi.

Jednak w codziennym użytkowaniu 4 GB pamięci RAM powinno wystarczyć przeciętnemu użytkownikowi iPhone’a. Jest bardzo mało prawdopodobne, że będziecie musieli szybko przełączać się między tak wieloma aplikacjami w krótkim czasie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx