wtorek, 27 lutego

Celier Aviation to firma produkująca małe śmigłowce. Przez lata praca dorobili się kilkunastu nagród za innowacje w skali światowej, między innymi za najlepszy produkt w swojej klasie na Międzynarodowym konkursie w USA. Teraz poszli kolejny krok dalej. Jako pierwszy producent na świecie zintegrowali iPada wyposażonego w aplikację Air NAV PRO w system kokpitu swojej maszyny.

Ipad z specjalną aplikacją staje się popularny jako redundancja (zdublowanie) szklanego kokpitu. Szklany kokpit w inżynierii samolotowej to w nowoczesnych samolotach rodzaj specjalnego kokpitu gdzie wskaźniki mechaniczno-analogowe zastąpione są wskaźnikami cyfrowymi oraz wyświetlaczami.

Celier Aviation nadal wykorzystuje tradycyjne analogowe narzędzia pomiarowe i inną elektronikę lotniczą, która jest wymagana przez władze lotnicze. IPad jest dodatkiem, który ma zapewnić komfort pilotowi. Może on zabrać go ze sobą do domu aby zaplanować trasę przelotu itp. IPad zawiera także dziennik pilota, informacje o pogodzie i wiele innych funkcji , takich jak normalne mapy i schematy portów lotniczych lub lotnisk. Jedną z najciekawszych funkcji jest sztuczny horyzont.

IPad nie jest używany już tylko w lotnictwie ultralekkim i lekki , ale zaczyna się pojawiać w profesjonalnych lotach na pokładach samolotów Boeing i Airbus. Celier Aviation jest pierwszą firmą, która zintegrowała to urządzenie w jego kabinie, zabezpieczając swoją koncepcję w postaci wzoru przemysłowego.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx