czwartek, 25 lipca

Okazuje się, że iPad Mini to pierwsze urządzenie mobilne firmy Apple, które posiada głośniki stereo. Chociaż strona Apple o produkcie tylko wspomina o „wbudowanym głośniku”, to dwie kratki na dolnej krawędzi nowego iPada, w rzeczywistości zawierają oddzielne głośniki stereo.

Pierwsze pogłoski o tym fakcie były dość podejrzane, zwłaszcza, że zarówno iPhone 4, 4S iPhone 5 mają również parę „głośników” na dolnej krawędzi, które okazują się być tylko jednym głośnikiem. Ale w swojej recenzji iPada mini na stronie The Verge, Josh Topolsky informuje, że głośniki są rzeczywiście stereo. Potwierdził to zresztą później na Tweeterze.

Można by zapytać, jaka to różnica? Przecież one są tak blisko siebie, że nie można usłyszeć efektu stereo. Błąd. Choć może nie usłyszymy ogromnego efektu dźwięku 3-D z pary podłogowych głośników, to ustawiona blisko siebie para głośników stworzy zauważalny efekt stereo.

Dwa głośniki są zawsze lepsze niż jeden. Pełniejszy efekt osiągniemy oczywiście w orientacji pionowej, co oznacza, że oglądając filmy stereo w orientacji poziomej nie zauważymy za dużej różnicy.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx