środa, 17 lipca

Zgodnie z najnowszym zestawem benchmarków pochodzących od firmy Agawi, iPad mini i czwarta generacja iPada mają najbardziej czułe ekrany dotykowe, W najnowszym badaniu TouchMark, Agawi przetestowała opóźnienia ekranu na kilku różnych tabletach, w tym iPadzie, Microsoft Surface RT, Kindle Fire HD, Nexus 7, Galaxy Tab 3 i Nvidia SHIELD.

IPad mini miał najniższy minimalny czas reakcji aplikacji (MART) kształtujący się na poziomie 75 milisekund. Czwarta generacja iPada była na drugim miejscu z czasem 81 milisekund, a najszybszym tabletem z Androidem okazał się NVIDIA Shield z czasem 92 milisekund. Samsung Galaxy Tab 3 miał najgorszy czas reakcji wynoszący 168 milisekund.

W wynikach, które nie są prawdopodobnie zaskoczeniem, urządzenia iOS są bardziej czułe niż produkty konkurencji. Co ciekawe, iPad mini – z mniejszym ekranem i rozdzielczością 1024 × 768 – działa podobnie jak większa, czwarta generacja iPada z rozdzielczością 2048 × 1536, co sugeruje, że czas reakcji nie jest zmniejszony przez większą przekątną ekranu lub większą rozdzielczość.

Aby uzyskać wyniki MART dla każdego z tabletów, Agawi użył 240fps kamery o wysokiej częstości klatek wraz ze specjalnie wbudowanym urządzeniem zwanym Touchscope. MART jest wskaźnikiem pokazującym opóźnienie pomiędzy dotknięciem ekranu urządzenia przez użytkownika, a odpowiedzią na dotyk na ekranie.

Wcześniej Agawi zmierzył czas reakcji iPhone’a 5 w porównaniu do wielu innych smartfonów z Androidem i Windowsem, wykazując czas mart dla iPhone’a na poziomie 55 milisekund, czyli znacznie szybszy nawet od iPadów.

[contentblock id=1 img=gcb.png]
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx