sobota, 15 czerwca

crash rate Apteligent

Pomimo kilku nagłośnionych problemów, system iOS 9.3 wykazuje niższy współczynnik awaryjności niż wszystkie aktywne wersje iOS informuje firma analityczna badająca aplikacje mobilne. 

Według kalifornijskiej Apteligent na przestrzeni ostatnich ośmiu dni iOS 9.3 miał awaryjność rządu jedynie 2,2 procent, co czyni go najbardziej stabilną wersją iOS w obiegu. Nowy iOS Apple pokonał również najnowszą wersję Androida, która to miała zmierzony współczynnik „crash rate” na poziomie około 2,6 procent.

Dla kontrastu systemy iOS 8, iOS 9 i iOS 9.2 wszystkie wypadły gorzej w ciągu miesiąca marca, ze stopniem awaryjności 3,2 procent co oznacza, że ich użytkownicy byli bardziej podatni na problemy niż pierwsi użytkownicy najnowszej wersji systemu dla urządzeń przenośnych Apple.

Badanie jest zapewne pewnym zaskoczeniem dla wielu osób, zwłaszcza w obliczu zgłaszanych ostatnio  problemów przez wielu użytkowników iOS. Największym był na pewno problem nie działających linków w aplikacjach i wyszukiwarce Safari, który wielu osobom narobił sporo problemu. Problem został jednak rozwiązany wydaną wczoraj aktualizacją.

Ten błąd był drugim poważnym błędem iOS 9.3. Pierwszy, dał się we znaki użytkownikom niektórych starszych urządzeń, kiedy to nie mogli po aktualizacji przejść procesu aktywacji urządzenia. Na szczęście i ten problem został rozwiązany.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx