środa, 24 lipca

Po ponad dwóch miesiącach dostępności, najnowszy mobilny system operacyjny firmy Apple iOS 8 został zainstalowany na 63 procentach urządzeń iOS, wynika z najnowszych danych zamieszczonych na stronie pomocy technicznej App Store firmy Apple dla deweloperów.

Liczba instalacji iOS 8 wzrosła o około siedem procent w ciągu ostatniego miesiąca i o około 11 procent od 27 października. Użycie iOS 7 spadło tymczasem z 43 procent w październiku do 33 procent do 8 grudnia.

Własne szacunki Apple dotyczące korzystania z iOS 8 powstają w oparciu o liczbę aktywnych użytkowników korzystających z App Store, ale pokrywają się z danymi serwisu badawczego MixPanel, który szacuje korzystanie z iOS 8 na poziomie 63,94 procent.

mixpanelios8adoption

Liczba użytkowników instalujących iOS 8 początkowo utrzymywała się dość długo na poziomie 47 procent trzy tygodnie po jego oficjalnym wydaniu, ale liczby te zaczęły systematycznie wzrastać w momencie pojawienia się wielu poprawek i kampanii e-mail zachęcającej użytkowników do uaktualnienia.

Wolna adopcja iOS 8 była prawdopodobnie spowodowana kilkoma ważnymi błędami oprogramowania w pierwszej wersji, ale także brakiem miejsca na przeprowadzenie instalacji systemu operacyjnego w urządzeniach 16GB. Ostatnia kampania e-mailowa Apple próbowała złagodzić ten ostatni problem informując użytkowników posiadających mało miejsca na swoich urządzeniach, że mogą dokonać uaktualnienia za pośrednictwem iTunes.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx