poniedziałek, 15 lipca

Apple zaktualizuje sekcję Bateria w aplikacji Ustawienia w iOS 18, dodając funkcję informującą o ładowaniu iPhone’a za pomocą „wolnej” ładowarki.

Okresy ładowania wolnego są oznaczone pomarańczowymi paskami w sekcji dotyczącej baterii, która pokazuje zużycie baterii i ładowanie w ciągu ostatnich 24 godzin lub 10 dni.

Użytkownicy Reddita odkryli powiadomienie o wolnym ładowaniu po skorzystaniu z ładowarki bezprzewodowej 5W. Na razie nie wiadomo dokładnie, jaka moc ładowania uznawana jest za „wolną”, jednak ta funkcja z pewnością przyda się osobom, które doświadczają wolnego ładowania i nie wiedzą dlaczego.

iOS-18-wolne-ladowanie

Wiele ładowarek bezprzewodowych reklamuje się jako kompatybilne z MagSafe, podczas gdy oferują jedynie prędkości ładowania Qi lub niższe. Nowa funkcja iOS 18 pomoże użytkownikom iPhone’ów zrozumieć, dlaczego ich urządzenia nie ładują się z optymalną prędkością.

Obecnie nie ma opcji włączenia powiadomienia o ładowaniu z wolnej ładowarki, co mogłoby być bardziej przydatną funkcją, ponieważ ustawienia baterii są nieco ukryte.

Powiadomienie o wolnym ładowaniu posiada ikonę informacyjną, którą można stuknąć. Niestety, na razie po jej kliknięciu otwiera się dokument pomocy technicznej, który jeszcze nie istnieje.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx