sobota, 4 lutego

Udostępniona dziś publicznym beta testerom wersja iOS 13.3 dodaje jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji, która irytuje użytkowników od czasu wprowadzenia systemu iOS 13.

Jedną z nowości iOS 13 były pakiety naklejek Memoji w Wiadomościach, Mailach i aplikacjach innych firm, które były dostępne na wszystkich modelach iPhone’a. Skutkowało to tym, że obok tradycyjnych ikon emoji, które są często wykorzystywane w różnego rodzaju korespondencji, pojawił cały zestaw ikon Memoji (tych od Apple, lub zdefiniowanych przez użytkownika), który ze względu na swoją wielkość zajmował połowę miejsca przeznaczonego na dotychczasowe ikony. Użytkownicy, którzy z nich nie korzystali narzekali na ciągłe pojawianie się ich na pierwszych pozycjach.

Dostawałem od Was wiele zapytań co zrobić, aby te ikony wyłączyć. I oprócz chwilowego zasłonięcia ich przez wciśnięcie ikonki „najczęściej używane” lepszego sposobu nie było. Takie rozwiązanie nie było jednak dla większości satysfakcjonujące ponieważ problem powracał.

Wygląda na to, że Apple posłuchał głosów użytkowników i w iOS 13.3 wprowadzi systemową możliwość wyłączenia ikon Memoji poprzez zmiany ustawień klawiatury. Przesunięcie dolnego suwaka w Ustawieniach>Klawiatury całkowicie wyłącza pokazywanie się ikon Memoji. Jak dla mnie świetnie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx