czwartek, 18 lipca

iphone

W związku z kolejnym procesem o naruszenie praw patentowych przeciwko Samsungowi, Greg Christie, starszy inżynier Apple ds. oprogramowania, w wywiadzie z The Wall Street Journal podał za zgodą firmy kilka nowych szczegółów i poufnych informacji na temat rozwoju pierwotnego iPhone’a. 

Według Christie, który dołączył do tajnego projektu „purple” po zaproszeniu przez Scotta Forstalla, jego zespół był odpowiedzialny za wiele kluczowych elementów, takich jak funkcja odblokowywania iPhone’a przez przesunięcie palcem, nawiązywania połączeń z książki adresowej i innych. On i jego zespół spędził wiele godzin udoskonalając szczegóły takie jak szybkość przewijania i widok „odbijania” się listy na końcu przewijania.

Powiedział, że jego zespół „walił głową w mur” aby zmienić wygląd wiadomości tekstowych z chronologicznej listy pojedynczych wiadomości do szeregu odrębnych, trwających rozmów podobnych do tych z komunikatorów na komputerze.

Powiedział również, że zespół był „szokująco mały.” Apple odmówił określenia liczby członków.

Christie wysyłał Jobsowi dwa raporty miesięcznie z postępu prac w małej, pozbawionej okien, sali konferencyjnej w siedzibie firmy w Cupertino. Niewielu ludzi miało dostęp do tego pokoju, a nawet ekipa sprzątająca nie miała do niego wejścia. Tajemnica otaczająca projekt pierwszego iPhone’a była niesamowita, a Jobs wymagał nawet od pracowników szyfrowania zdjęć urządzenia.

Konfiguracja sprzętu Apple do wczesnego oprogramowania iPhone'a

Konfiguracja sprzętu Apple do wczesnego oprogramowania iPhone’a

Jobs początkowo był niezadowolony z postępów Christie nad urządzeniem i dał jego zespołowi dwa tygodnie na poprawę.

„Steve chciał naprawdę bardzo dużo” powiedział Christie, który wciąż przewodził zespołowi odpowiedzialnemu za interfejs użytkownika.  „Chciał lepszych pomysłów i większych koncepcji.”

Zespół Christie zaimponował Jobsowi wyznaczonym terminem, przekazując później prezentację projektu dla Jony Ive’a i dyrektora firmy Apple Billa Cambella, który powiedział, że iPhone „będzie lepszy niż pierwszy Mac.” Wszyscy trzej zatwierdzili projekt 2005, kończąc „2 i pół letni maraton”, podczas którego iPhone został zaprojektowany od podstaw.

Szczegóły Christie dotyczące tworzenia pierwszego iPhone’a pojawiły się tuż przed drugim, głównym pozwem o naruszenie patentu przez Samsunga, który powinien rozpocząć się jeszcze w marcu. Apple początkowo oskarżył Samsunga o rażące naruszenie obu swoich patentów i swoich projektów z 2011 roku, co doprowadziło do ​wyznaczenia w Stanach Zjednoczonych kary ​890 milionów dolarów dla południowokoreańskiej firmy.

Podczas gdy pierwszy pozew związany był ze starszymi urządzeniami, to drugi pozew patentowy pomiędzy dwoma firmami obejmuje nowsze produkty, takie jak Galaxy Note II, Galaxy S III, iPhone 5 i iPad 4.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx