wtorek, 28 marca

ios7html3

Obecne plotki krążące po internecie mówią o tym, że gdy Tim Cook wjedzie na scenę w poniedziałek podczas keynote’u WWDC, nie tylko odsłoni nowy iOS 7, ale zademonstruje płaski „wygląd” całego mobilnego systemu operacyjnego na czele którego stoi Jony Ive. To zbliży wygląd iOS do bardziej nowoczesnych zasad projektowania stosowanych przez m.in. Google i Microsoft. 

Developer Steve King chciał dać ludziom wizję jak taki przeprojektowany iOS 7 z płaskim, prostszym projektem tak naprawdę wygląda, więc stworzył taką makietę. Ale to, co sprawia, że makieta ​​Kinga jest wyjątkowa to fakt, że wszystko zrobił w HTML, CSS i Javascript (bez obrazków!), co oznacza, że ​​jest ona w pełni interaktywna na każdej przeglądarce.

Interaktywną makietę koncepcji iOS7 możecie znaleźć tutaj. A tak King wyjaśnia swoje przemyślenia związane z projektowaniem systemu operacyjnego:

Na podstawie kombinacji zdjęć które wyciekły i nowej aplikacji WWDC, zmiany w systemie operacyjnym będą prawdopodobnie odnosić się do jego uproszczenia.
Oznacza to, że możemy spodziewać się, że np. aplikacja Notatki wyglądać będzie mniej więcej jak notatnik, zapewniając pokazanie prostego, czystego tekstu jakby wprost na płótnie. Zmiany te powinny spowodować poczucie spójności w każdej aplikacji firmowej Apple, z czarnymi nagłówkami i zakładkami oraz akcentami kolorystycznymi na przyciskach pozwalającymi na zróżnicowanie jednej aplikacji od drugiej.
Koncept ma być zabawą. Z technicznego punktu widzenia, wyzwaniem było zbudowanie całości nie używając żadnych obrazów a zamiast tego zbudowanie iPhone, ikon i aplikacji wyłącznie z kodu CSS i HTML.

Czy jednak zmiany w wyglądzie systemu będą aż tak drastyczne? Tego wszystkiego dowiemy się już w najbliższy poniedziałek.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx