niedziela, 23 czerwca

iWatch_ADR

Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo, który przy wielu okazjach prezentował dość dokładne informacje na temat planów produktowych firmy Apple, wydał w tym tygodniu nowy raport przedstawiając swoje oczekiwania związane z inteligentnym zegarkiem Apple, nieoficjalnie nazwanym „iWatch”. Mimo pewnych oczekiwań, że urządzenie może się pojawić jeszcze w tym roku, Kuo uważa, że ​​zarówno problemy sprzętowe jak i programowe spowoduje, że iWatch zadebiutuje w drugiej połowie 2014 roku.

Apple może nie mieć wystarczających środków do opracowania wersji iOS dla iWatch, ponieważ może to wymagać dużych zmian w systemie iOS na iPhone i iPad w tym roku. Ponadto, elementy urządzenia nie są jeszcze dopracowane. Z tych względów uważamy, że masowa produkcja iWatch jest bardziej prawdopodobna na drugą połowę 2014 roku niż 2013 roku jak spekuluje rynek.

Jeśli chodzi o same aspekty techniczne urządzenia to Kuo twierdzi, że iWatch będzie korzystać z 1,5-2,0 calowego wyświetlacza. Bez większego zaskoczenia uważa również, że ​​Apple skorzysta ze składników iPoda nano, szczególnie w odniesieniu do głównego procesora i technologii dotykowej.

Obecnie, iPod nano używa tej samej technologii dotykowej GF2 jaka zastosowana jest w iPadzie mini. Ponieważ wielkość i wymagania obliczeniowe iWatch są podobne do tych z iPoda nano, myślimy, że iWatch będzie korzystał z technologii dotykowej iPoda nano GF2.

Ponadto, Kuo uważa, że dane biometryczne będą kluczowym elementem dla iWatch, co pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa i otwiera drzwi do szerszych zastosowań związanych ze zdrowiem. Biometryczne wsparcie powinno również pomóc w budowaniu wzajemnej integracji z wieloma urządzeniami, które będziemy mogli podglądać na iWatch.

Pogłoski dotyczące inteligentnego projektu zegarka Apple stosunkowo ucichły w ciągu ostatnich kilku miesięcy, chociaż raport z początku tego tygodnia stwierdził, że Apple testuje 1,5-calowe wyświetlacze OLED dla tego urządzenia, a Foxconn mówi, że szykuje się do testowej produkcji 1000 urządzeń.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx