środa, 17 kwietnia

Instagram ogłosił, że użytkownicy mogą wreszcie usuwać zdjęcia z karuzeli czyli postu zawierającego więcej niż jedno zdjęcie, bez usuwania całego postu. Jest to funkcja, która od lat była wyczekiwana i nie jest jasne dlaczego jej wprowadzenie zajęło Instagramowi tak dużo czasu.

Tą frustracje podzielał również Adam Mosseri, szef Instagrama. W swoim cotygodniowym wpisie na Twitterze Mosseri poinformował, jest to „finalna funkcja” lub coś, co „powinno być już jakiś czas temu”.

Usunięcie zdjęcia jest teraz tak proste, jak edycja samej karuzeli. Wystarczy wybrać zdjęcie, które ma być usunięte i dotknąć małej ikony usuwania. Warto zauważyć, że użytkownicy będą mieli 30 dni na odzyskanie zdjęcia i umieszczenie go z powrotem w tej samej karuzeli, zanim Instagram usunie je na dobre.

Mosseri ogłosił także mniej interesującą funkcję — Rake Shake. Funkcja Rage Shake pozwala użytkownikom potrząsnąć iPhonem i wyświetlić opcję zgłoszenia problemu. Coś takiego jest już od długiego czasu dostępne w aplikacji Facebook.

Obie te funkcje powinny być dostępne dla wszystkich użytkowników Instagrama od teraz. Ja na razie dotarłem tylko do usuwania zdjęcia z karuzeli i nie mogę wywołać tego zgłoszenia błędu. Jeśli jednak nie posiadacie jeszcze tych zmian to po prostu trzeba poczekać.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx