niedziela, 19 maja

Indie pracują nad rządową propozycją, która wymusiłaby standardową ładowarkę USB-C we wszystkich smartfonach, tabletach i laptopach, idąc w ślady Unii Europejskiej, która niedawno uchwaliła podobne prawo.

W komunikacie prasowym sekretarz indyjskiego Ministerstwa ds. Konsumentów, Żywności i Dystrybucji Publicznej, Rohit Kumar Singh, powiedział, że różne agencje rządowe i prywatne zorganizowały spotkanie i „między zainteresowanymi stronami pojawił się szeroki konsensus w sprawie przyjęcia USB typu C jako portu ładowania dla urządzeń elektronicznych takich jak smartfony, tablety, laptopy itp.”

Rozważania Indii nad wprowadzeniem wspólnej ładowarki dla urządzeń konsumenckich było już wcześniej zgłaszane w sierpniu, jednak wydaje się, że rząd posuwa się naprzód ze swoją propozycją po tym, jak początkowo powiedział, że zbada możliwość wprowadzenia takiego prawa.

Jeśli Indie posuną się naprzód w realizacji proponowanego planu, pójdą w ślady Unii Europejskiej, która niedawno uchwaliła ustawę, która do 2024 r. wprowadza standard USB-C w szerokiej gamie konsumenckich urządzeń elektronicznych. Wiceprezes Apple ds. światowego marketingu, Greg Joswiak, powiedział podczas niedawnego wywiadu, że Apple będzie musiało dostosować się do nowego prawa UE, pośrednio potwierdzając, że iPhone będzie miał USB-C w najbliższej przyszłości.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, uważa, że wszystkie modele iPhone’a 15 nie będą już posiadać portu Lightning na rzecz USB-C, ale tylko topowe modele Pro z tej linii będą korzystać z szybszych prędkości transferu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx