środa, 19 stycznia

Krótko po tym, jak monitor Pro Display XDR stał się możliwy do zamówienia, Stephen Hackett z Relay FM zauważył, że iMac Pro nie znalazł się na stronie Apple na liście modeli komputerów Mac zgodnych z tym wyświetlaczem.

Na szczęście edytor wideo Thomas Grove Carter wykazał, że iMac Pro może w rzeczywistości obsługiwać Pro Display XDR, ale tylko w rozdzielczości 5K. Jest to prawdopodobne, ponieważ iMac Pro używa starszego kontrolera „Alpine Ridge” Thunderbolt 3 Intela bez wystarczającej przepustowości, aby obsługiwać ekran 6K.

 

Aby korzystać z Pro Display XDR w pełnej rozdzielczości 6K, wyświetlacz musi być podłączony do nowego komputera Mac Pro z modułem graficznym MPX, 15-calowego MacBooka Pro 2018 lub 16-calowego MacBooka Pro lub tegorocznego iMaca. Zgodnie z naszą najlepszą wiedzą wszystkie te modele są wyposażone w nowszy kontroler Thunderbolt 3 Intela „Titan Ridge”.

Pro Display XDR działa również w pełnej rozdzielczości 6K z dowolnym komputerem Mac z portami Thunderbolt 3 w połączeniu z Blackmagic eGPU lub Blackmagic eGPU Pro. Te zewnętrzne procesory graficzne są również wyposażone w kontroler „Titan Ridge”.

Monitor Pro Display XDR jest przeznaczony dla profesjonalnych użytkowników posiada współczynnik kontrastu 1 000 000: 1 i maksymalną jasność 1600 nitów. Jego cena to 23 999 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x