wtorek, 16 sierpnia

Zupełnie nowy iMac Pro jest już możliwy do zamówienia w sklepie internetowym Apple oraz w aplikacji Apple Store na iPhone’a i iPada.

Cena modelu 8-rdzeniowego zaczyna się od 23 999 złotych, a obecnie jego dostawa zaplanowana jest na początek przyszłego roku. Modele 14-rdzeniowe i 18-rdzeniowe kosztujące odpowiednio 31 679 złotych i 35 519 złotych mogą być również już zamawiane, ale ich dostawa szacowana jest na 6-8 tygodni, co przesuwa termin dostawy do lutego.

Każda konfiguracja iMaca Pro ma inne opcjonalne ulepszenia począwszy od pamięci dyskowej i grafiki. Za maksymalną konfigurację 18-rdzeniowego modelu z 4 TB pamięci SSD, 128 GB pamięci ECC RAM i procesorem graficznym AMD Radeon Pro Vega 64 z 16 GB pamięci HBM2 możemy zapłacić nawet 63 359 złotych.

iMac Pro to wydajna, najwyższej klasy stacja robocza przeznaczona przede wszystkim dla profesjonalnych użytkowników z dużymi wymaganiami do pracy takiej jak zaawansowana edycja wideo i grafiki, tworzenie zawartości wirtualnej rzeczywistości oraz renderowanie 3D w czasie rzeczywistym.

Recenzenci YouTube Marques Brownlee i Jonathan Morrison udostępnili ostatnio filmy instruktażowe iMaca Pro i przetestowali wydajność procesora dzięki testom porównawczym w Geekbench, symulującym rzeczywiste scenariusze obciążenia pracą.

W testach, komputer średniej klasy iMac Pro z 10-rdzeniowym procesorem Intel Xeon 3,0 GHz uzyskał wynik wielordzeniowy o wartości nieco ponad 37 400 punktów, czyli o 45 procent szybszy niż topowy komputer Mac Pro z 2013 roku z wynikiem 25 747. 10-rdzeniowy model jest także o 93 procent szybszy niż high-endowy 27-calowy iMac 5K z 27-calowym ekranem.

Tak wysoka wydajność jest możliwa dzięki zupełnie nowej konstrukcji termicznej, która zapewnia do 80 procent większą wydajność chłodzenia niż w tradycyjnym komputerze iMac.

Dzięki czterem portom Thunderbolt 3, iMac Pro może sterować dwoma zewnętrznymi wyświetlaczami 5K lub czterema wyświetlaczami 4K przy 60 Hz jednocześnie. Ma również port 10 Gigabit Ethernet, cztery porty USB-A 3.0, gniazdo kart SD i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

W zestawie znajduje się czarny kabel Lightning na USB-A i szara klawiatura Magic Keyboard i Magic Mouse 2. Magic Trackpad 2 w dopasowanym kolorze jest opcjonalny.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx