czwartek, 11 sierpnia

iFixit iPhone 6S

iFixit znany z rozbierania na czynniki pierwsze każdego nowego urządzenia Apple wziął się także za nowiutkiego iPhone’a 6S. I choć wnętrze nowego urządzenia nie różni się w sposób znaczący od poprzedniego iPhone’a 6, to istnieją pewne istotne różnice wizualne, na które warto zwrócić uwagę. Są to nowy Taptic Engine, mniejsza bateria i wyświetlacz 3D Touch.

244191-1280

Różnicą najbardziej rozpoznawalną jest mniejsza bateria. Choć film Apple prezentujący 3D Touch już wcześniej potwierdził, że iPhone 6S posiada baterię o pojemności 1715 mAh, która jest mniejsza od tej w obecnym iPhone’ie 6 o pojemności 1810 mAh, to iFixit potwierdza ten fakt po raz kolejny.

244185-1280

Kolejna duża różnica wizualna to obecności nowego Taptic Engine, który zajmuje dużą przestrzeń pod baterią i prawdopodobnie stanowi powód mniejszego rozmiaru baterii iPhone’a 6S. iFixit prześwietlił Taptic Engic promieniami rentgenowskimi,  zapewniając wgląd do układu oscylującego pod aluminiową powłoką.

tapticenginexrayr

Nowy wyświetlacz z 3D Touch waży 60 gramów, i jest cięższe o 15 gramów od wyświetlacza iPhone’a 6. Większość tej wagi pochodzi od dodatkowych czujników pojemnościowych firmy Apple zainstalowanych w podświetleniu wyświetlacza. Dodatkowe zmiany w wyświetlaczu to zmniejszenie kabli i nieco inna konstrukcja płyty LCD. Poza tym, iFixit zauważa, że wyświetlacz z 3D Touch i poprzedni wydają się być bardzo podobne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx