sobota, 30 września

gt_advanced_logo_2

GT Advanced Technolgies, partner Apple w produkcji szafirowego szkła w Arizonie, poinformował dziś, że ogłasza bankructwo naprawcze na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego prawa upadłościowego. Ma ono na celu reorganizację działalności firmy. Firma będzie działać dalej, oraz informuje, że będzie się w stanie wywiązać ze swoich zobowiązań w tym przejściowym okresie.

„GT ma silną i fundamentalną podstawę swojej działalności” powiedział Tom Gutierrez, prezes i dyrektor generalny firmy GT. „Dzisiejsze zgłoszenie nie oznacza, że ​wycofujemy się z działalności, raczej da nam możliwość kontynuowania naszego planu biznesowego na silniejszych zasadach(…) i poprawienie naszego bilansu finansowego.

„Jesteśmy przekonani, że plan naprawczy związany z rozdziałem 11 jest najlepszym sposobem na reorganizację i ochronę naszej firmy i zapewnienie ścieżki do naszego przyszłego sukcesu. Będziemy nadal dążyć do naszych korzeni w dziedzinie innowacji i naszej strategii dywersyfikacji. Planujemy kontynuować działalność jako lider technologii w naszego rdzennego biznesu.

Choć okoliczności bankructwa nie są jeszcze znane, to sam temat wydaje się dość zastanawiający. GT znacząco poprawiła swoje finanse po podpisaniu partnerstwa z Apple i ukierunkowaniu się na rozkręcenie produkcji szafiru dla Apple. Apple zapłacił ponoć firmie 578 milionów dolarów za rozwój następnej generacji, pieców ASF o dużej pojemności dostarczających tani, ale wysokiej jakości materiał szafirowy. GT Advanced produkuje nie tylko elementy iPhone’ów, ale także szafirowe szyby przeznaczone dla zegarków Apple Watch.
 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx