sobota, 13 lipca

Google zapowiedziało właśnie konferencję zaplanowaną na 6 czerwca i dotyczącą „następnego wymiaru Google Maps”. Wydarzenie to odbędzie się zaledwie na pięć dni przed tym, jak Apple ma pokazać szczegóły iOS 6 na swojej corocznej konferencji Worldwide Developers Conference.

W tym wydarzeniu tylko dla prasy, Brian McClendon, wiceprezes GoogleMaps i Google Earth, zdradzi kulisy nowego spojrzenia na Mapy Google i podzieli się naszą wizją. Zaprezentujemy również demo niektórych najnowszych technologii, będących zapowiedzią najnowszych funkcji, które pomogą ludziom dotrzeć tam, gdzie chcą iść – zarówno fizycznie, jak i praktycznie. Mamy nadzieję zobaczyć Cię tam.

Apple współpracuje z Google w zapewnieniu możliwości mapowania w iPhone’ie od jego pierwszej generacji w 2007 roku. Jednak jak wiadomo konkurencja między obiema firmami stale narasta. Dlatego Apple pracuje nad wzmocnieniem swojej wiedzy z zakresu mapowania zarówno poprzez nabycie kilku małych firm, jak i stopniowe rozwijanie tej funkcji w ramach własnej firmy. Te prace mają się zakończyć wraz z iOS 6 i odcięciem się od usług Google.

Termin imprezy Google naturalnie prowadzi do spekulacji, że został on specjalnie zaplanowany po zapowiedziach prezentacji własnych możliwości mapowania przez Apple. Użytkownicy mają zobaczyć co stracą, wraz z odejściem Apple od Google. Czy tak jest rzeczywiście? Zobaczymy już 6 czerwca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx