sobota, 2 lipca

Google Analytics_iOS

Google znany jest z tworzenia wielu aplikacji, ale ostatnio firma zaczęła wycofywać niektóre z nich wprowadzając nowe i szybsze niż kiedykolwiek aplikacje na iOS dla swoich użytkowników. YouTube Creator Studio i AdWords Express to dwie nowe aplikacje, a do listy dołączył dziś Google Analytics, który właśnie pojawił się w App Store. Dla tych, którzy nie wiedzą, co to Google Analytics tłumaczę, że jest to sposób na śledzenie ilu użytkowników jest na stronie internetowej wraz z mnóstwem innych informacji o działalności własnej strony internetowej.

Przykładem informacji jakie zapewnia aplikacja to podgląd skąd pochodzi baza czytelników/użytkowników strony, jak często wchodzą oni na stronę, jak długo korzystają z witryny, z jakiego typu urządzeń na nią wchodzą, a także to, w jakim czasie i w jakie dni witryna jest najczęściej odwiedzana. Jeśli prowadzicie bloga lub stronę internetową, która korzysta z Google Analytics to ta aplikacja będzie świetna do śledzenia tych informacji na bieżąco. Dotychczas było dostępnych kilka lepszych i gorszych aplikacji firm trzecich wykorzystujących analityki Google, jednak teraz Google ma pełną kontrolę nad swoimi statystykami i wielu użytkowników na pewno się na nią przeniesie.

Opis ze sklepu App Store jest krótki i prosty:

Dostęp do danych Google Analytics z urządzenia przenośnego. Monitorowanie najnowszych zmian w czasie rzeczywistym. Łatwo uzyskaj dane Analytics w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie.

Jedną z wielkich zalet aplikacji jest to, że zawiera ona funkcję śledzenia w czasie rzeczywistym, którą ma Google Analytics w wersji webowej. Oznacza to, że można zobaczyć, jak wiele osób jest na stronie w dowolnym momencie oraz z jakiego są regionu.

Darmową aplikację możecie pobrać tu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx