czwartek, 24 września

Według postu na Google+ zamieszczonego przez Jeffa Hubera, Google Maps na iOS okazał się niesamowitym sukcesem o czym świadczy ponad 10 milionów pobrań w ciągu zaledwie 48 godzin od wydania aplikacji.

Cieszymy się z pozytywnego odbioru Google Maps dla iPhone’a na całym świecie. Gratulacje dla całego zespołu Map za pasję i ciężką pracę w nią włożoną na przestrzeni ostatnich 7 lat.

Jeśli już ją macie – dziękuję i proszę powiedzieć o niej znajomym. Wszelkie opinie jakie macie są mile widziane, tu na G+ lub w aplikacji (wystarczy nią potrząsnąć).

Google Maps był długo oczekiwany przez użytkowników, którzy byli niezadowoleni z pełnej błędów aplikacji Apple wbudowanej w najnowszy iOS 6. Krytyka map Apple doprowadziła do restrukturyzacji zespołu oprogramowania Apple iOS oraz publicznych przeprosin od Tima Cooka.

Google Maps wskoczył na szczyt listy bezpłatnych aplikacji w App Store w dniu swojej premiery, a do dziś otrzymał średnio 4,5 gwiazdki od ponad 20 000 użytkowników.

Ale choć 10 mln to niezły wynik, nadal stanowi on zaledwie ułamek wszystkich użytkowników iOS. Zaledwie przez trzy dni po premierze iOS 6 w dniu 21 września, Apple ogłosił, że został on pobrany na ponad 100 milionów urządzeń.

Liczba pobrań iOS 6 sporo wzrosła w ciągu ostatnich trzech miesięcy, co oznacza, że większość użytkowników iOS zdecydowała się korzystać z aplikacji Mapy od Apple niż pozostać z mapami Google, mimo tych ogromnych skarg na jakość wbudowanej aplikacji.

Google Maps to darmowa aplikacja, którą można pobrać z App Store.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x