piątek, 30 września

Google ogłosiło dziś, że planuje wypuszczenie na rynek własnego urządzeń na rękę pod marką „Made by Google” po przejęciu za 2,1 miliarda dolarów producenta smartwatchy i opasek fitness – Fitbit. Umowa ma zostać sfinalizowana w 2020 roku w oczekiwaniu na zatwierdzenie jej przez organy regulacyjne.

Z biegiem lat Google poczyniło postępy z partnerami w tej dziedzinie dzięki Wear OS i Google Fit, ale widzimy okazję, aby zainwestować jeszcze więcej w Wear OS, a także wprowadzić na rynek urządzenia do noszenia Made by Google. Fitbit był prawdziwym pionierem w branży i stworzył angażujące produkty, markę i tętniącą życiem społeczność użytkowników. Współpracując ściśle z zespołem ekspertów Fitbit i łącząc co najlepsze ze sztucznej inteligencji, oprogramowanie i sprzętu, możemy pomóc w pobudzaniu innowacji w zakresie urządzeń do noszenia i tworzeniu produktów z korzyścią dla jeszcze większej liczby osób na całym świecie.

Fitbit potwierdził, że będzie nadal obsługiwał zarówno Androida, jak i urządzenia iOS, a dane zdrowotne Fitbit nie będą wykorzystywane w reklamach Google.

Fitbit zajmuje trzecie miejsce na światowym rynku smartwatchy i jest jednym z pionierów tej branży. Fitbit, był jedną z niewielu firm, które dzielnie starały się walczyć z konkurencją jaką był dla nich Apple Watch, tworząc nawet własny system operacyjny dla zegarków. James Park, dyrektor generalny Fitbita, podał, że przyszłe urządzenia tej marki będą jednak korzystać z systemu operacyjnego Wear OS. Z produktów Fitbit m.in. z serii Versa czy Charge korzysta 28 mln użytkowników.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx