niedziela, 14 sierpnia

Google wypuścił na początku tego tygodnia Chrome 71, ale najnowsza wersja przeglądarki wciąż nie obsługuje trybu Dark Mode w systemie MacOS Mojave. Na szczęście wygląda na to, że zmieni się na początku przyszłego roku.

Jak wspomniano na Reddit, programista Google niedawno przesłał zmianę kodu, która implementuje tryb nocny w Chromium, otwartej przeglądarce internetowej, która służy jako podstawa Chrome. Zmiana kodu przeszła proces sprawdzania i trafi do przyszłej wersji Chrome.

Niewtajemniczonych informujemy, że istnieje kilka różnych wersji Chrome, z których korzysta Google, aby powoli testować i wdrażać nowe funkcje. Wszystkie zmiany kodu rozpoczynają się w Chromium, a następnie przechodzą z Canary na Chrome Dev, następnie do Chrome Beta i ostatecznie do Chrome, stabilnej wersji udostępnianej wszystkim użytkownikom mniej więcej co sześć tygodni.

Tryb nocny w Chromium pozostaje ukryty za flagami obiektów, które są w zasadzie przełącznikami na poziomie kodu, ale udało się uruchomić polecenie Terminal, aby zmusić ciemniejszy wygląd do działania i wykonać zrzuty ekranu.

Tryb ciemny na poziomie systemu powoduje zastosowanie ciemnego wyglądu do większości interfejsu Chrome, w tym omniboksu, zakładek, menu, paska zakładek, paska stanu i okien dialogowych. Strona startowa z wyszukiwarką Google i skrótami będzie również miała czarne tło, gdy w Preferencjach systemowych włączony jest tryb nocny.

Większość obecnych kolorów trybu nocnego w Chromium to symbole zastępcze, informuje jeden z programistów pracujących nad projektem, więc mogą pojawić się niewielkie zmiany. Jednym z wyzwań, z jakimi borykają się deweloperzy, jest to, aby tryb nocny odróżnić od trybu incognito przeglądarki przeglądarki Chrome, który również jest ciemny.

Nie jest do końca pewne, czy tryb Dark Mode pojawi się w Chrome 72, który jest już w testach i prawdopodobnie zostanie wydany w połowie stycznia. Chrome 73 prawdopodobnie pojawi się w marcu, więc będzie to tak czy inaczej początek 2019 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx