środa, 17 kwietnia

iphone-7-jet-black

Nowy kolor Jet Black jest najpopularniejszym wyborem wśród pierwszych nabywców iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus, ale nowe modele stanęły w obliczu globalnego niedoboru, który związany jest z wyzwaniem dla producentów Apple.

Modele Jet Black cierpią z powodu niskiej stopy produkcji satysfakcjonujących modeli, która jest na poziomie 60-70%, co oznacza, że 30-40% jednostek nie przechodzi standardów jakości firmy Apple i muszą być one ponownie produkowane, wynika z raportu analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo.

Apple mówi, że wysoki połysk w kolorze Jet Black osiąga się poprzez precyzyjny dziewięciostopniowy proces anodowania i polerowania.

Podczas wstępnych zleceń, które rozpoczęły się 9 września, szacunkowy czas wysyłki modeli Jet Black szybko przesunął się na listopad, ale niektóre modele iPhone’a 7 Plus w nowym kolorze są jednak dostarczane szybciej niż się spodziewano. W sklepach dostępność modeli Jet Black wciąż pozostaje mocno ograniczona.

Kuo powiedział, że ograniczona dostępność modeli Jet Black wraz z silniejszym niż oczekiwano popytem na iPhone’a 7 Plus napędzana jest wycofaniem z rynku najnowszego Samsunga Galaxy Note 7, który przyczynił się do początkowego niedoboru iPhone’a 7. Analityk przewiduje, że dostępność iPhone’a 7 dość szybko wróci do normalności a podobna sytuacja miała miejsce w początkowych seriach iPhone’a 6S w 2015 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx