wtorek, 4 października

Maniaków Unixa zapewne ucieszy nowa aplikacja GeekTool, która właśnie pojawiła się w Mac App Store. GeekTool jest bardzo wydajnym modułem systemu preferencji, który pozwala zrobić rewolucje na pulpicie komputera Mac.

Chcesz, aby na pulpicie Maca był wyświetlany zegar? A może chcesz tam zobaczyć też pogodę? Może zainteresuje Cię zużycie procesora? GeekTool jest dla Ciebie.

GeekTool nie jest jednak narządziem dla każdego, o czym informują twórcy aplikacji. Aby z niej korzystać trzeba znać podstawy systemu Unix i poleceń powłoki. Lecz gdy nawet bez tej wiedzy poszperamy trochę w Google, będziemy w stanie odmienić nasz pulpit w sposób, który nigdy nie był możliwy.

Funkcje aplikacji obejmują:

  • wtyczki plików do monitorowania aktywności MacOS X z / var / log / system.log, lub dowolnego pliku, który chcesz śledzić.
  • Tryb Shell uruchmiający skrypty lub polecenia jak „df”, w celu sprawdzenia miejsca na system plików lub „uptime”, aby monitorować obciążenie komputera.
  • Wreszcie, tryb obrazu umożliwia monitorowanie wykorzystania pasma, obciążenie CPU, dostępność pamięci na serwerze z narzędzi, takich jak MRTG lub RRD.

Jeśli czujesz się na siłach podjąć wyzwanie GeekTool pobierz go za darmo z Mac App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
11 lat temu

no i taki pulpit to mi sie podoba. nie wiem czy się nie pobawię w te ustawienia mimo,że znajomość Linuxa to nie dla mnie:(

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx