poniedziałek, 15 kwietnia

W iOS 11 firma Apple dodała funkcję „Emergency SOS”, która ma na celu umożliwienie użytkownikom szybkiego i łatwego wezwania służb ratowniczych w razie potrzeby. Jak się okazuje, jest również drugorzędna korzyść z Emergency SOS – jest to również sposób na szybkie i dyskretne wyłączenie Touch ID.

Pewna użytkowniczka Twittera odkryła możliwość szybkiego i chwilowego zablokowania Touch ID. Wystarczy pięć razy nacisnąć przycisk Power (Uśpij/Obudź). Pojawia się wtedy ekran, który głównie służy do szybkiego połączenia się ze służbami ratunkowymi. Jednak oprócz niego jest również przycisk Anuluj. Jeśli naciśniecie pięć razy przycisk Power, a następnie klikniecie anuluj, wyłączy to funkcję Touch ID i poprosi o podanie kodu przed ponownym włączeniem identyfikatora Touch ID. Identyfikator dotykowy jest również wyłączany, jeśli faktycznie wykonasz połączenie alarmowe.

Inną możliwością na szybkie zablokowanie Touch ID jest pięciokrotna próba odblokowania telefonu innym placem, niż jest przypisany lub po prostu ponowne uruchomienie telefonu.

Taka blokada może okazać się przydatna kiedy ktoś chce nas zmusić do przyłożenia palca do czytnika. Przy wyłączonym identyfikatorze Touch ID nie ma możliwości fizycznego odblokowania telefonu iPhone przy użyciu palca bez podania kodu dostępu do urządzenia.

Jak zauważył serwis The Verge funkcja będzie bardziej przydatna po wprowadzeniu przez Apple systemu rozpoznawania twarzy, ponieważ zbliżenie telefonu do twarzy jest łatwiejsze, niż zmuszenie do przyłożenia palca do czytnika. Wtedy zablokowanie Pearl ID (nazwa robocza systemu rozpoznawania twarzy Apple) uniemożliwiłoby złodziejowi dostęp do naszych prywatnych danych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx